Nevšová 24, 763 21 Slavičín
Nevšová 24, 763 21 Slavičín

Kamerové systémy (CCTV)

Kamerový systém (CCTV – Closed Circuit Television, uzavřený televizní okruh) je užití kamer ke sledování prostor, k zobrazování záběrů z kamer na monitorech či mobilních telefonech a archivaci natočených záběrů.

 

Dodáváme a montujeme kamery různých typů od značek Hikvision a Dahua. Sortiment obou firem ja natolik bohatý, že si vybere každý. Samozřejmostí je možnost sledování živě či záznamu například přes PC či chytrý telefon. Záznam ukládáme primárně na pevný disk nebo do cloudu. Variant je spousta – od jednoduchých levných zařízení, po profesionální monitoring. Pokročilé funkce jako je například rozpoznávání dopravních značek, obličeje, počítání osob, barevný obraz v nočních podmínkách a spoustu dalších jsou již dnes nejsou žádný problém.

IP KAMEROVÉ SYSTÉMY

IP kamera je síťové zařízení, které má vlastní IP adresu a je připojitelné kdekoli v dosahu počítačové sítě. Stejně jako jiné síťové zařízení může být připojena síťovým kabelem nebo bezdrátově (přes WiFi). Kamera nepotřebuje ke svému fungování žádné další součásti. V případě kabelového připojení je přes jeden kabel řešeno ovládání, přenos obrazu i napájení (PoE). IP kamera je přístupná přes webové rozhraní pro případné nastavení, ale také pro sledování snímaného obrazu v přímém přenosu. Kamery jsou osazeny kvalitními obrazovými čipy s vysokým rozlišením umožňujícími sledovat barevný obraz, ev. černobílý obraz při špatných světelných podmínkách. Standardem jsou již nyní kamery možností nočního vidění s IR přísvitem.

HD ANALOGOVÉ SYSTÉMY

Nová technologie kamerových systému zvaná ANALOG HD (AHD – Analog High Definition). Snaha vývojových firem navázat na uspěch analogových systémů po několik dekád a požadavků zákazníků na větší rozlišení obrazu dala vzniknout této technové technologii. Jeji hlavní výhodou je plná kompatibilita se stávajícími analogovými systémy (záznamová zařízení jsou zpětně kompatibilní a umí klasické analogové kamery), takže můžete váš současný analogový systém rozšířit o kamery s HD a FULL HD rozlišeném bez nutnosti jakékoli změny v kabeláži nebo konektorech. Jednoduchým způsobem přidáte, nebo vyměníte stávající analogovou kameru a záznamové zařízení za zařízení podporující AHD. Pokud tedy vlastníte analogový systém zasluhující modernizaci je AHD systém ideální volbou. Změnou v kvalitě obrazu mezi klasickým analogem a AHD budete přímo uchváceni.